Lektoři první pomoci

MUDr. Jan Richter
lékař, lektor

lektor první pomoci HonzaPo absolvování gymnázia v Třebíči jsem začal studovat na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor všeobecné lékařství. Hned v prvním semestru mi učarovala první pomoc. Úspěšně jsem zvládl zkoušku z První pomoci a začal jsem se věnovat intenzivní medicíně i mimoškolně. S Kubou jsme utvořili tým a pravidelně se zúčastňujeme studentských soutěží v první pomoci. Našim největším úspěchem je první místo ve Studentském maratonu Biskupice 2014. Své zkušenosti z první pomoci také předávám studentům všeobecného lékařství v rámci Praktického semináře první pomoci.

Volný čas nejraději trávím v zimě na lyžích a v létě zase na kole.

lektor první pomoci KubaMUDr. Jakub Kazda
lékař, lektor

Jsem absolventem všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Již od počátku svého studia věnuji nemálo svého volného času urgentní medicíně a pravidelně se účastním soutěží s touto tématikou. Mezi mé dosavadní největší úspěchy patří jistě první místo ze Studentského maratonu v Biskupicích v roce 2014. Své zkušenosti s urgentní medicínou uplatňuji při zajišťování první pomoci na sportovních a veřejných akcích, jako bylo například Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě, nebo třeba účastí v zahraničních humanitárních projektech. Nyní se věnuji první pomoci na úrovni výuky veřejnosti a v oblasti urgentní medicíny vidím i svoji následující profesní budoucnost.

K mým největším koníčkům patří cestování, z posledních mnou navštívených zemí bych zmínil Izrael a Brazílii.

MUDr. Eva Doleželová
lékařka, lektorka

lektorka první pomoci Eva Na akademické půdě opakovaně spolupracuji na stejném projektu výuky první pomoci pro naše mladší kolegy jako Honza. V létě jezdím dělat zdravotníka na dětský tábor, kde člověk nasbírá neočekávané zkušenosti. Zdravotnické zajištění občas dělám i na team-buildingových akcích.

Ve volném čase se s oblibou věnuji jídlu a to jak přípravě, tak konzumaci. Jako správná Podlužačka se s přáteli velmi ráda zúčastňuji různých akcí ve vinných sklípcích.


Bc. Jan Břížďala
zdravotník, lektor

lektor první pomoci HonzaPo absolvování třebíčského gymnázia jsem nastoupil na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde jsem získal titul bakalář a nyní dále studují na navazujícím magisterském oboru. Od roku 2012 jsem aktivním členem Vodní záchranné služby v Třebíči. V rámci své praxe vykonávám zdravotnický dohled na nejrůznějších akcích. Pravidelně zajišťuji hlídkovou činnost a vykonávám funkci dobrovolného záchranáře na Dalešické přehradě (AC Wilsonka) či vodní nádrži Nové Mlýny - horní (ATC Merkur Pasohlávky). Od roku 2013 jsem držitelem kvalifikace dobrovolná sestra ČČK. Kromě toho jsem pravidelným dárcem krve a krevní plazmy.

Mezi mé největší koníčky patří tenis, jízda na kole, plavání a běh.

lektorka první pomoci DominikaDominika Machajdíková
studentka všeobecného lékařství, lektorka

V současnosti studuji 4. ročník všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity v Brně. Již od roku 2008 se angažuji ve Slovenském červeném kříži. Po celou dobu svého angažmá jsem školila první pomoc při nejrůznějších příležitostech. V rámci svého působení ve Slovenském červeném kříži jsem získala evropský certifikát v kurzu první pomoci a úspěšně jsem také absolvovala školitelský kurz. Pravidelně se účastním nejrůznějších soutěží, například memoriálu MUDr. Harienka zaměřeného na poskytování laické první pomoci.


Další lektoři a odborní konzultanti:

MUDr. Jan Richter (lékař)
MUDr. Jarmila Richterová (lékařka)
MUDr. Jiří Kucharský (lékař)
Bc. Ondřej Říha (zdravotnický záchranář)

Kurzy první pomoci


Akreditace MŠMT ČR
Nabízíme kurzy s platnou akreditací od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR:


Naše kurzy reflektují nejnovější postupy poskytování první pomoci, které byly vydány v roce 2015 Evropskou resuscitační radou.

ERC Guidelines 2015